Blir det flere eller færre lærlinger nå, da?

Hva er det egentlig som er endret om lærlinger i anskaffelsesregelverket, og hva har det å si? Nå står det: §3-11 (3) For arbeid som skal utføres i Norge, kan oppdragsgiver sette som betingelse for gjennomføringen av kontrakten at leverandøren skal være tilknyttet en offentlig godkjent lærlingordning. Oppdragsgiver skal da…